Aukcje leasingowe – wysłużone samochody, czy szansą na prawdziwą okazję?

Często mawia się o tym, iż samochody użytkowane przez pracowników firmowych najczęściej są bardzo wyeksploatowane, jednak to nie zawsze prawda, a takie auto można pozyskać w bardzo atrakcyjnej cenie. Zanim jeszcze zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto dowiedzieć się co nieco o samochodach poleasingowych. Istnieje przynajmniej kilka kwestii, które pomogą nam zweryfikować to, z jakim pojazdem mamy do czynienia.

Okazuje się, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że poleasingowe samochody mogą być znacznie korzystniejszym wyjściem, niż zakup auta w komisie lub od osoby prywatnej. Co ciekawe, świadomość o tym fakcie powoli wzrasta. Kiedy na pojazd firmowy kończy się już leasing aukcje bywają świetną okazją do tego, by odzyskać część zainwestowanych w ten cel pieniędzy.

Niska cena prawie nowego samochodu?

Na uwagę zasługuje fakt, iż samochód poleasingowe to najczęściej pojazd 3-5 letni. Oznacza to, że może być jeszcze długo użytkowany. Mimo tego, że przebieg takiego auta może być stosunkowo wysoki, ich stan bywa naprawdę zadowalający. Co więcej, są to samochody, które są regularnie sprawdzane w autoryzowanych punktach serwisowych.

Cena niska, a samochód niemal nowy?

Samochody leasingowe zazwyczaj naprawiane są przez ASO, co jest gwarancją usług najwyższej jakości. Przebieg w takim samochodzie jest zawsze udokumentowany, zarówno jak i cała historia serwisowania danego pojazdu. Kiedy kupujemy auto od prywatnej osoby lub też w komisie, nigdy nie mamy pewności, że przebieg został „cofnięty”, a pewne usterki i naprawy są ukryte.

Pojazd poleasingowe, czyli ten najbardziej wysłużony?

Zapewne dość często słyszymy o tym, że służbowe samochody są dość mocno eksploatowane. To jednak nie zawsze musi być zgodne z prawdą. Tak samo możliwe jest to, że auto zakupione z innego źródła będzie o wiele bardziej wysłużone, od tego z aukcji poleasingowej. Handlowcy najczęściej dostają do użytku samochody z segmentu B oraz C, stąd takie pojazdy mogą posiadać dość duże przebiegi. Jest to oczywiście związanie z faktem, iż każdy przedstawiciel handlowy zmuszony jest do pokonywania dość długich tras. Podzespoły w samochodach często zużywają zbyt wcześnie, jednak nie dzieje się to w wyniku częstej jazdy, a z uwagi na nieprawidłowe użytkowanie samochodu. Będzie to widoczne na porysowanych elementach wnętrza, porysowanym lakierze i przetarciach na tapicerce.

Menadżerowie wyższego szczebla korzystają głównie z pojazdów, których wyposażenie jest bardzo bogate i są to samochody najwyższych segmentów. Będą to lepsze auta od tych, które użytkują przedstawiciele handlowi. Co więcej, samochody te mają niższy przebieg i są mniej wysłużone, dlatego rekomenduje się zakup takich aut na aukcjach poleasingowych.