Co daje nam wirtualny adres firmy w Warszawie?

Znajdą się wśród nas osoby, które niezwykle sceptycznie podchodzą do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, uznając to za zbyt duże wyzwanie, natomiast istnieje także spora grupa osób, która nie boi się założyć własną firmę, aby stać się niezależnym i generować regularne i wysokie zyski. Chociaż można powiedzieć, że tak naprawdę wystarczy dobre zorganizowanie, pomysł i środki na rozpoczęcie działalności, problem może pojawić się już na etapie rejestracji firmy. Konieczne jest bowiem posiadanie adresu firmy, pod którym zostanie zarejestrowana siedziba. Bogatsze przedsiębiorstwa budują swoje własne budynki lub wynajmuję ekskluzywne biurowce, natomiast co w takiej sytuacji mają zdobyć mali i średni przedsiębiorcy oraz freelancerzy? Okazuje się, że najlepszą alternatywą będzie tutaj wirtualne biuro!

Jeśli pragniemy pozyskać wirtualny adres firmy Warszawa będzie najlepszym możliwym wyborem, gdyż istnieje tutaj największy rynek zbytu, jeżeli chodzi o wszelkie możliwe branże, ale też spotkamy się z bogatą ofertą różnego rodzaju wirtualnych biur, które świadczą usługi tego typu. Jest to po prostu outsourcing usług, które dotyczą księgowości oraz ogólnego prowadzenia biura. Wszystko jest oczywiście w pełni legalne i zgodne z polskim prawem. Jeśli nie jesteśmy w stanie wybudować własnej siedziby, to rozwiązanie okaże się dla nas świetne na początku funkcjonowania naszej działalności, ale i na kolejnych etapach rozwoju.

Adres – pozycja obowiązkowa!

Pod kątem prawnym, nie ma możliwości zarejestrowania własnej działalności gospodarczej, bez posiadania adresu, który będzie przypisany jako siedziba naszej firmy. Oczywiście może być to też nasze mieszkanie lub dom, jednak ze względów wizerunkowych, jak i efektywności działań, o wiele lepszym i tańszym wyjściem będą biura wirtualne w Warszawie. Co więcej, okazuje się, że wirtualny adres nie tylko pozwoli nam załatwić wszystkie sprawy w urzędzie, aby nasza firma funkcjonowała na rynku. Niesie to też za sobą o wiele więcej korzyści.

Jeśli będzie to adres, który każdej osobie kojarzy się z prestiżową i atrakcyjną biznesowo lokalizacją, nasza firma z pewnością zyska w oczach klienta. Wysokiej klasy przeszklony biurowiec zawsze robi wrażenie i tak będzie też na pewno w tym przypadku. Staniemy się dla potencjalnego klienta wiarygodną i godną zaufania marką, do której chętnie wybierze się, aby skorzystać z usług lub zakupić oferowany produkt. Dodatkowo, uzyskany adres znajdzie się też na naszych materiałach reklamowych i na wizytówkach, co będzie stanowiło wartość dodaną.

Niskie koszta…

Skoro większość decyduje się na wirtualne biura z uwagi na redukcję wydatków, warto dowiedzieć się dlaczego tak właśnie się dzieje. Jesteśmy w stanie odnaleźć tanie wirtualne biura w Warszawie, gdzie comiesięczny koszt to jedynie kilkadziesiąt złotych, a z pewnością nie stanowi to dla nikogo ceny zaporowej. Wszystko z uwagi na to, że tak naprawdę korzystamy jedynie z adresu do rejestracji oraz kilku innych korzyści, jak np. obsługa korespondencji i dostęp do niektórych pomieszczeń w budynku. Realnie nie pracujemy na co dzień pod wskazanym adresem.

Zaoszczędzone pieniądze, które będą gromadzić się na naszym koncie, będą mogły być zainwestowane w rozwoju, gdyż jest to ważniejsze niżeli jakiekolwiek opłaty administracyjne. Jak wiadomo, te w wypadku klasycznego najmu mogą być niezwykle wysokie, a do samego wygórowanego czynszu, dochodzą też media, wynagrodzenia dla pracowników oraz zakup drogiego sprzętu.