Każdy rodzic pragnie jak najlepiej zadbać o rozwój swojego dziecka, co czasami okazuje się dość trudne – szczególnie w sytuacji, gdy nie mamy możliwości posłania malucha do wysokiej jakości placówki, w której opiekunowie zadbają o jego prawidłowy rozwój. Dlatego też wybierając przedszkola na Ursynowie i w jakimkolwiek innym miejscu, warto sugerować się kilkoma kwestiami, dzięki którym znajdziesz idealną placówkę dla swojej latorośli. Oto 5 wskazówek, które Ci to umożliwią i sprawią, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe każdego dnia!

Wybieramy przedszkola na Ursynowie – 5 najważniejszych wskazówek

Wybór przedszkola na Ursynowie powinien być dobrze przemyślany, a w dobie Internetu dokonanie prawidłowego wyboru jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy wejść na stronę internetową danej placówki, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje i za pośrednictwem której znajdziesz np. numer telefonu, umożliwiający umówienie się na spotkanie – będzie to bardzo istotne w kontekście podejścia ostatecznej decyzji. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią placówkę?

  • Sprawdź dokładnie ofertę przedszkola na Ursynowie

Na samym początku warto dokładnie zapoznać się ze stroną internetową i, przede wszystkim, dowiedzieć się jak wygląda nauczanie w placówce. Sprawdź przede wszystkim czy przedszkole na Ursynowie stawia na różnorodność zajęć, czy oferuje dzieciom dobrą zabawę (w połączeniu z nauką) i czy daje coś „ekstra”, jak np. zajęcia z jogi. Poznaj też oczywiście ceny i warunki współpracy, a następnie porównaj je do innych placówek – w ten sposób będziesz mieć pewność tego, że wybierasz najlepsze miejsca do rozwoju dla swojej latorośli.

  • Sprawdź, jakie kwalifikacje i doświadczenie mają opiekunowie

Oprócz jakości i rodzaju zajęć, niezwykle istotna jest również kadra opiekunów, która musi posiadać odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje. Sprawdź więc kto zajmować się będzie Twoim dzieckiem, jakie ma podejście do malucha i czy posiada odpowiednie umiejętności, dzięki którym zapewni maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Bardzo istotne okaże się również sprawdzenie, czy przedszkole na Ursynowie zapewnia najmłodszym naukę w niewielkich grupach – dzięki temu opiekunowie mogą skupić się na indywidualnych potrzebach każdego malucha.

  • Dowiedz się, jakie wartości przekazuje przedszkole

Bardzo istotne są również idee, jakimi kieruje się dane przedszkole – musza być one zgodne z Twoimi poglądami, bo w ten sposób będziesz mieć pewność, że dziecko rozwija się i uczy w taki sposób, jakiego oczekujesz. Nowoczesne przedszkola na Ursynowie to takie, które poszerzają horyzonty dziecka i już od najmłodszych lat zwracają jego uwagę na niezwykle istotne kwestie, takie jak ekologia czy otwartość, np. na inne kultury.

  • Sprawdź, czy ma dostęp do placu zabaw

Jak wiadomo przedszkole to nie tylko miejsce, w którym dziecko będzie mogło zdobyć wiedzę, ale również dobrze się bawić – ma to tak samo duże znaczenie. Dlatego też sprawdź, czy dana placówka posiada dostęp do bezpiecznego, odpowiednio wyposażonego placu zabaw i czy daje dziecku możliwość korzystania z zabawek, gier, a nawet instrumentów muzycznych – w ten sposób zyskasz pewność, że latorośl chętnie będzie wybierać się do przedszkola i będzie wracać z niego uśmiechnięta.

  • Poczytaj opinie innych rodziców

Jeżeli chcesz upewnić się, że zapisujesz dziecko do odpowiedniego miejsca, poznaj dotychczasowe opinie na temat placówki, którymi dzielą się inni rodzice – np. w Google czy na portalach społecznościowych. W ten sposób zweryfikujesz jakość nauczania, podejście opiekunów i wszystkie inne aspekty, co do których masz wątpliwości.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Do innych istotnych kwestii zaliczamy między innymi jakość serwowanych posiłków, kontakt z rodzicami czy też atmosferę. Jeżeli chcesz dodatkowo zweryfikować jakość świadczonych usług, udaj się na bezpośrednie spotkanie z przedszkolanką, które powinno dać Ci odpowiedź na większość pytań.