Dowiedz się, jak dobierać perfumy bezpieczne dla naszej skóry – Paco Rabanne, Estee lauder double wear i inne renomowane marki!

Oczywiście wiadomo jakie zadanie mają perfumy. Przede wszystkim, mają nadawać naszym ciałom wyjątkowy zapach, który wręcz zachwyci. Z drugiej strony, wyjątkowo ważne jest też to, by konkretny produkt nie był drażniący w zapachu, ale też by negatywnie nie wpływał na naszą skórę. Dzięki odpowiedniemu doborze perfum, mamy szanse poprawić zarówno swoje samopoczucie, jak i kondycję skóry. Co więcej, dobry zapach będzie też świetnie uzupełniać się z naszym charakterem i usposobieniem. Najważniejsze zatem jest to, aby sięgać po te perfumy, które podobają się nam najbardziej.

Podczas wyboru, musimy być w pełni świadomi swej decyzji

W wielu przypadkach, kompletnie nie wiemy co charakteryzuje dobre perfumy, dlatego ciężko jest nam wybrać te najlepsze. Utarło się, że wybór pada na te produkty, które sygnowane są logiem uznanych producentów. Kidy zauważymy, że mamy okazję zakupu perfum od Paco Rabanne dochodzimy to wniosku, że będzie to najlepszym wyjściem. Często nawet te produkty premium, które są nieodpowiednio dobrane, mogą doprowadzić do podrażnień i zaczerwienień na skórze. Warto jednak wiedzieć, że takie perfumy nie mogą powodować żadnych reakcji skórnych. Przed dokonaniem wyboru, należy zatem zorientować się, jakiego typu skórę posiadamy, ponieważ jest to ściśle związane z tym, które perfumy będą nie tylko do nas pasować, ale też będą dla nas w pełni bezpieczne, jak np. podkład Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510.

Mimo tego, że nuty zapachowe są niezwykle ważne, jest to bardziej wyznacznik indywidualny. Na pewno musi się nam w pełni podobać danych zapach, dlatego nie zaleca się zakupu pod wpływem impulsu. Warto spryskać swój nadgarstek tester i poczekać dobę na rozwinięcie się zapachu. Nuty zapachowe aktywują się po czasie, jednak reagują również z potem. Co więcej, tylko tym sposobem da się nam poznać ich prawdziwy zapach.

Typ skóry, a odpowiednie perfumy – jak je dobierać?

Sucha skóra

Skóra sucha ma jasną barwę, jednak jest też szorstka, matowa, delikatna oraz nieelastyczna. Jako, że pojawia się tutaj cienki naskórek, ten może się dość długo regenerować. Jeśli dla tego rodzaju skóry wybierzemy złe perfumy, zachodzi szansa łuszczenia się skóry oraz jej starzenia. Najlepsze będą tutaj produkty, o niskim stężeniu alkoholu. Z pewnością wody kolońskie i wody perfumowane nie będą najlepszą opcją, jednak warto stawiać na wody toaletowe. Istotne jest jednak równocześnie, dobre nawilżenie skóry. Latem, najlepiej nie stosować ciężkich zapachów, gdyż promieniowanie słoneczne może prowadzić do różnych reakcji z kosmetykiem, czego konsekwencją będą zaczerwienienia.

Tłustka skóra

Skóra tłusta ma swoja własną ochronną warstwę, zatem jest doskonale chroniona prze wnikaniem w nią chemicznych substancji. To rodzaj skóry niezwykle odporny na podróże niania, a dodatkowo jest w stanie szybko się regenerować. Dla posiadaczy tłustej skóry, zaleca się zatem perfumy tradycyjne oraz wody perfumowane. Warto wiedzieć, że skóra tego typu wydatnie eksponuje zapachy, stąd pewne aromaty mogą być wręcz drażniące.

Normalna skóra

Posiadacze tego rodzaju skóry, mają zdecydowanie najmniej problemów, dlatego nie musza ograniczać się do żadnych kosmetyków. Bez względu na to, nie rekomenduje się by perfumy były stosowane zarówno przed pójściem na plaże, jak i na solarium.

Wybór zapachu dla siebie, nie powinien być uzależniony tym, jak dane perfumy pachniały na innej osobie, gdyż może być to bardzo złudne. Okazuje się bowiem, że każdy z nas wydziela swój indywidualny zapach. W związku z tym, finalna woń to efekt połączenia perfum, wraz naturalną wonią danej osoby. Stąd właśnie często dochodzi do sytuacji, kiedy ten produkt z tego samego flakonika, kompletnie inaczej pachnie na poszczególnych osobach.