Google Ads AdWords – dlaczego warto postawić właśnie na tę formę reklamy?

Jeśli zapytamy kogokolwiek o wyszukiwarkę internetową, która jego zdaniem jest najpopularniejsza, z pewnością większość osób wskażę Google. To prawda, gdyż to aktualnie najczęściej wykorzystywane narzędzie, które stanowi doskonałe źródło informacji pod wieloma względami. Tam bowiem poszukujemy wszystkiego – od wiadomości  ze świata, przez interesujące nas artykuły z danego tematu, aż po wszelkie produkty i usługi, po które zamierzamy sięgnąć.

Kiedy wpiszemy w Google odpowiednie słowa kluczowe bądź frazy, wyszukiwarka natychmiast przedstawia nam propozycje stron internetowych, które są uporządkowanie od tych najlepiej dopasowanych do naszego wyszukiwania, do tych najmniej. Kiedy posiadamy i prowadzimy własną witrynę, powinno zależeć nam na tym, by w podpowiedziach Google znajdować się jak najwyżej. Aby tego konać, bardzo przydatne będzie dla nas Google Ads AdWords.

Uzyskamy zatem odpowiednio wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, które przez użytkowników klikane są zdecydowanie najczęściej. Większy ruch na stronie sprawia, że wzrasta liczba odwiedzających naszą witrynę, a to bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby klientów! Kiedy pracujemy nad tym, aby nasza strona uzyskała jak najwyższe miejsce w Google, musimy też mieć na uwadze szansę na o wiele szybsze uzyskanie efektów, na co właśnie pozwoli nam kampania AdWords. Zanim jednak postanowimy, że to dla nas odpowiednia forma reklamy, warto zapoznać się z jej największymi zaletami.

Główne zalety reklamy w Google!

Podczas pozycjonowania, czyli działań SEO efekty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach. Mają one jednak przewagę pod względem zaufania internautów. Użytkownicy sieci, o wiele chętniej klikają bowiem w kilka pierwszych organicznych wyników, omijając przy tym te sponsorowane. Co jednak warto nadmienić, reklamy Google Ads pojawiją się już na pierwszej stronie zaraz po podjęciu odpowiednich działań! Właśnie z uwagi na to, firmy często decydują się na to płatne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć efekty o wiele szybciej. Skuteczna kampania AdWords umożliwia promowanie produktów i usług, przy o wiele większej kontroli nad ich pozycją w wyszukiwarce.

Musimy być jednak świadomi, że samo przygotowanie kampanii nie zapewni nam sukcesu. Chociaż Google Ads w pewnym sensie jest narzędziem darmowym i każdy może z niego skorzystać, jednak kiedy pragniemy by były to świadome działania a efekty długotrwałe, najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę. To sytuacja, kiedy w prawdzie musimy liczyć się z pewną prowizją dla agencji, natomiast wydatek będzie relatywnie niski, kiedy pod uwagę weźmiemy gwarancję zrealizowania zamierzonych przez nas celów, a także zysków. Podkreśla się to, że podczas prowadzenia kampanii Google Ads, doświadczenie to sprawa wręcz kluczowa.

To jeszcze nie wszystko…

Sporo mówi się o tym, że typowy internauta świadomie unika sponsorowanych wyników, przy czym klika częściej w te organiczne. Nic więc dziwnego, że istnieją pewne obawy. Statystyki prowadzone przez Google dowodzą jednak, że jest kompletnie odwrotnie! Wszystko bowiem z uwagi na to, że reklamy te pojawiają się w świetnie widocznych miejscach, najczęściej na samej górze bądź na samym dole danej strony, a dodatkowo od organicznych wyników nie różnią się prawie w ogóle. Co więcej, potencjalny klient w momencie wyszukiwania, z pewnością w pierwszej kolejności zajrzy na tę stronę, która będzie mu najbardziej pasować.