Implantologia w Warszawie, jako metoda leczenia ubytków zębowych – dowiedzmy się więcej!

Implantem stomatologicznym jest śruba zrobiona z tytanu, którą wkręca się prosto w kość. Kiedy dojdzie już do wygojenia się miejsca implantacji, możliwe jest usadowienie tam protetycznej konstrukcji, którą zazwyczaj bywa korona bądź most. Osteointegracja sprawia, że kość z implantem może połączyć się na stałe.

Jeżeli przewidujemy, że w naszej sytuacji sprawdzi się implantologia Warszawa będzie doskonałym miejscem, by poszukać renomowanego gabinetu stomatologicznego. Tych jak wiadomo jest sporo, dlatego i ceny poszczególnych usług będą się dość mocno różnić od siebie. Warto rozejrzeć się wcześniej sieci, aby zarówno poznać cenniki usług, jak i opinie dotyczące danych specjalistów.

Materiały i rozmiary – w kwestii wykonania implantów…

Przyjęło się, że materiałem wykonania implantów jest tytan, czyli metal o srebrzystoszarej barwie. Ten nie dość, że doskonale radzi sobie z korozją, to jeszcze nasz organizm świetnie go toleruje. Zwykle jest to tytan w czystej postaci, natomiast bywają też pewne dodatki w postaci wanadu i aluminium. Dziś, implanty wykonuje się także z cyrkonu, gdyż ten jest niemal idealnie biały, a w kwestii estetyki do ogromna zaleta. Kształt implantów jest zazwyczaj cylindryczny, ich długość wynosi między 7 a 20 mm, a średnica to od 3 do 7 mm.

Implantologia – wszelkie za i przeciecz leczeniu

Mimo tego, że spore grono osób mogłoby poddać się leczeniu implantami zębowymi, nie będzie to jednak zupełnie każdy z nas. Przede wszystkim, powinniśmy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Zdaniem specjalistów, takie przypadłości jak narkomania, alkoholizm, czy też schorzenia ogólnie i choroby psychiczne, mogą całkowicie wyeliminować możliwość implantologicznego leczenia. Nałogowe palenie tytoniu oraz cukrzyca także może stanowić problem, jednak w tym wypadku mamy możliwość specjalnego przygotowania się do przeprowadzenia zabiegu.

Dziś, niekorzystne warunki jeżeli chodzi o anatomię, nie będą stanowić dużych utrudnień, ponieważ odbudowa kości i wprowadzenie w dane miejsce implantu, umożliwia zaawansowana chirurgia. To właśnie żuchwa jest miejscem, gdzie warunki te są najlepsze. Są to okolice jej przedniej części i zębów przedtrzonowych. Implantologia umożliwia zatem to, by wszczepy były wykorzystywane w zębowych brakach, niezależnie od ich rodzaju. Czy ubytek jest tylko jeden, czy jest ich o wiele więcej, ilość implantów, nie może być równa brakom. Konieczne jest rozplanowanie ich rozmieszczenia, gdyż to właśnie umożliwia użycie protez w formie mostów.

Moment przed implantacją – jakim badaniom powinniśmy się poddać?

Sam zabieg to oczywiście główny i najważniejszy proces, natomiast by do niego mogło w ogóle dojść, koniecznie musimy się upewnić, czy w naszym wypadku nie widnieją żadne przeciwwskazania. Wymagane jest zatem przeprowadzenie ogólnych badań lekarskich, takich jak OB., morfologa, czas krzepnięcia i krwawienia, poziom cholesterolu i glukozy we krwi oraz płytki krwi. W wielu wypadkach, zlecone będzie też wykonanie komputerowej tomografii oraz panoramicznego RTG.