Jak poprawić jakość pracy w biurze call center?

W dzisiejszych czasach większość z nas robi zakupy przez Internet, są jednak takie branże, w których bardzo dobrze działa telefoniczna obsługa klienta. Sprzedawanie produktów i usług przez Internet nie cieszy się już tak dużą popularnością, jak kiedyś, nie mniej jednak nadal można w ten sposób prowadzić biznes. Jaki poprawić jakość obsługi klienta w call center?

Zastosowanie nowoczesnej technologii

Technologia rozwija się niesamowicie szybko i czasami trudno za nią nadążyć, nie mniej jednak, jeżeli zależy nam na tym, aby firma prosperowała, jak należy warto z nich korzystać. Obecnie telefony stacjonarne powoli odchodzą w zapomnienie, dużo częściej wybierana jest telefonia IP, która jest tańsza i bardziej funkcjonalna. Jakie są jej zalety?

Zalety telefonii VoIP

Jedną z najważniejszych zalety telefonii IP bez wątpienia jest oszczędność pieniędzy. Korzystanie z niej jest dużo tańsze, niż wykonywanie połączeń głosowych za pomocą standardowej telefonii komórkowej czy stacjonarnej. Ci przedsiębiorcy, którzy przeszli na telefonię IP mówią o ograniczeniu wydatków, nawet o 70%, co ma szczególne znaczenie w przypadku firm, które często wykonują połączenia zagraniczne. Oprócz tego operatorzy telefonii IP oferują darmowe połączenia w obrębie jednej sieci. Dostępne są też specjalne pakiety minut, tak więc za minuty płacimy dopiero po jego przekroczeniu. Telefonia IP daje możliwość odbierania i wykonywania połączeń z firmowego numeru z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. To bardzo duża niezależność, co więcej nie trzeba się wiązać żadnymi długoterminowymi umowami, wszystko można załatwić przez Internet. Jeżeli jesteśmy zainteresowani korzystaniem z telefonii IP, ale wcześniej chcemy wypróbować, jak działa taka sieć, można to zrobić bezpłatnie, bo jest wersja darmowa. Nie można nie wspomnieć także o takim sprzęcie jak słuchawki, które również wpływają na wydajność pracy. Dobrze sprawdzą się takie od Plantronics voyager legend. To słuchawki bezprzewodowe wyposażone w potrójny mikrofon, który jest zaopatrzony w redukcję hałasu otoczenia. Dzięki temu można prowadzić bardzo dobrej jakości rozmowy, nawet w bardzo zatłoczonych pomieszczeniach.  Plantronics voyager legend to słuchawki, które są przystosowane również do używania na zewnątrz i to niezależnie od warunków pogodowych. Odpowiada za to technologia WindSmart.

Aspekt ludzki

Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście także skuteczne zarządzanie zespołem konsultantów. Odpowiednia analiza produktywności poszczególnych pracowników, wyeliminowanie pomyłek, sprawiedliwa ewaluacja – dzięki temu można znacząco podnieść jakość i wydajność pracy w call center. Oddelegowanie obowiązków odpowiednim osobom przyniesie duże korzyści, choć sprzęt jest równie ważny i na pewno trzeba mieć na uwadze jego jakość, szczególnie w kwestii ochrony zdrowia konsultantów telefonicznych.