Jak wybrać odpowiednią kawę w sklepie? – Ziarnista, mielona, w kapsułkach i rozpuszczalna

Obecnie, jeżeli chodzi o wybór kawy w marketach, możliwości mamy niemal nieograniczone. Znajdziemy przeróżne produkty, które przemówią do nas swoim opakowaniem, hasłem reklamowym i nazwą. My musimy orientować się, w jaki sposób wyłonić te, które charakteryzują się najwyższa jakością i najlepszym smakiem. Co zatem warto wiedzieć na temat każdego rodzaju kawy, abyśmy mogli sprawnie wybrać ją pod kątem naszego gustu i indywidualnych preferencji do smaku i aromatu?

Metoda parzenia kawy, odpowiednia to jej rodzaju

Jeśli marzy się nam najlepsza kawa sklep powinien być w stanie zaoferować nam przynajmniej kilka ciekawych propozycji, jednak te nie zawsze spełnią nasze wymagania. Istotne, aby jej rodzaj mógł być parzony w naszym dystrybutorze kawy. Wystarczy zatem dokonać odpowiednio wyboru, a pyszna kawa będzie nasz zachwycała smakiem każdego poranka.

Do ekspresu ciśnieniowego, odpowiednie będzie zastosowanie dobrej kawy o ciemnym stopniu wypalenia. Jeśli posiadamy jednak ekspres przelewowy, konieczne jest wykorzystanie ziarna z wypału jasnego, gdyż te pozwolą uzyskać delikatniejszy smak.

W ziarnach, a może już zmielona?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zdecydowana większość kaw dostępnych w sklepach to te mielone, natomiast lepszym wyborem będzie ta w ziarnach. Powinniśmy ją wybrać, kiedy nasz ekspres posiada wbudowany młynek, natomiast mielenie kawy zewnętrznym młynkiem nie jest niczym skomplikowanym. Odnajdźmy ranking kawy ziarnistej i wybierzmy jedną z górnych pozycji.

Ziarna mają to do siebie, że o wiele dłużej zachowują swoją świeżość, co wpływa na smak i aromat. Nawet jeśli mielona kawa będzie bardzo szczelnie zamknięta, dość szybko może wywietrzeć. Kiedy kupujemy kawę do biura, zwróćmy na to uwagę.

Kapsułki – czy to dobry pomysł?

Kawy w kapsułkach mogą nam przede wszystkim zaoferować bardzo szeroki wybór pod względem smaku. Taki napój ma wysokiej jakości aromat, a produkty te są pakowane próżniowo, co znacznie wydłuża zachowanie ich świeżości. Niestety należy zwrócić uwagę na to, że jedna kapsułka może wiązać się z wydatkiem około złotówki, co z pewnością należy zaklasyfikować jako wadę.

Co z rozpuszczalną kawą?

Kawę rozpuszczalną spotykamy najczęściej w słoikach lub saszetkach z wymierzoną jedną porcją – spotkamy ich bardzo szeroki wybór. Będzie to na pewno świetne rozwiązanie dla każdego, kto z uwagi na tryb życia wymaga wygody i nietracenia czasu. Trzeba jednak pamiętać, że otrzymujemy to kosztem o wiele gorszego smaku i aromatu. Nie da się również ukryć, że kawy te posiadają sporo polepszaczy, dodatków i sztucznych substancji, które są niepożądane.