Jakie szanse mają słuchawki dla biznesu przy wyborze słuchawek do pc?

Słuchawki użytkownika komputerów osobistych, potocznie zwanego pecetowcem, to obok myszki i klawiatury jedna z pierwszych rzeczy jakie się zauważa, a także jeden z najważniejszych elementów biurka jakie na niego wpływają. W takim razie, gdy kupuje on słuchawki do pc, jest to zwykle przeprawa przez tony recenzji, rankingów, zestawień parametrów i opinii znajomych. 

Ile osób tyle zdań

Zdania odnośnie słuchawek nagłownych są oczywiście podzielone. Zarówno w przypadku profesjonalnych słuchawek do biura czy bardziej uniwersalnych słuchawek na usb, mamy do czynienia z szeregiem wad i zalet. Słuchawki usb bywają zresztą coraz rzadszym widokiem, wymagając od użytkowników stosowania przejściówek lub zewnętrznych kart dźwiękowych w ich laptopach, zwłaszcza w nowszych modelach, gdzie wejścia uniwersalne USB zastępowane są bardziej pożądanym standardem Thunderbolt. 

Słuchawki z mikrofonem to kolejny temat rzeka. Mikrofony bywają w nich bardzo słabe, łatwo odpadają lub się gubią, jeśli nie są częścią przemyślanej konstrukcji, a jedynie kolejnym krzykliwym dodatkiem. Słuchawki do pracy w biurze sprawdzają się w rozmowach lepiej niż ich zestawienia z działu gamingowego, czy potworki klasy studyjnej o dodanych mikrofonach, które służą jedynie początkowej wygodzie, ale z czasem wyraźnie szpecą odczucia. Słuchawki do telefonu stacjonarnego nie powinny być brane pod uwagę, chyba że są kompatybilne wejściem. Powinny to być raczej słuchawki z mikrofonem usb. 

Klasyfikacja sprzętu

Jak widać powyżej można tu wyróżnić trzy główne klasy sprzętowe, podobnie jak w przypadku wyboru na przykład samochodów, które klasyfikują słuchawki ze względu na potencjalne potrzeby. Popularnym ostatnimi czasy wyborem są słuchawki gamingowe. Idące na kompromis modele, w których kolorowy i krzykliwy wygląd bywa ważniejszy niż parametry. Drugą klasą pozostają słuchawki studyjne, o jakości odsłuchowej. Chociaż wydają się na początku dobrym pomysłem, jest to temat wymagający. Porównując do wspomnianych samochodów, byłaby to klasa sportowa, ale trzeba liczyć się nie tylko z wyraźnym windowaniem ceny (wynikającym na przykład z potrzeby instalacji dodatkowego sprzętu), ale także bardziej skomplikowaną konfiguracją. 

Wybory profesjonalistów

Patrząc na to w ten sposób, okazuje się, że modele pokroju PRIME HD czy Elite HDvoice mogą wypadać na tym tle bardzo dobrze. Są to słuchawki biznesowe, stosowane przez profesjonalne zespoły, na przykład w call center. W ten sposób są gwarancją wygody i jakości dźwięku, podczas gdy pozostają konkurencyjne cenowo, a nadrabiają ergonomią użytkowania i znacznie prostszą konfiguracją. Jest to sprzęt (podobnie do klasy gamingowej), działający najczęściej w standardzie plug & play. Oznacza to, że od ich otwarcia i podłączenia do poprawnego działania ma minąć jak najmniej czasu i zachodu nabywcy. Działają one z większością kompatybilnego sprzętu (tzn. posiadającego odpowiednie wejście, a także zdolnego przekazywać sygnał dźwiękowy).