Piękne włosy? Kup szampon naturalny!

Włosy postrzegane są jako jeden z atrybutów kobiecości. I faktycznie – nie ważne, czy długie, czy krótkie – najważniejsze, aby były zadbane i zdrowe. Dodają seksapilu i pewności siebie każdej kobiecie! Ale nie tylko kobiety lubią mieć ładne włosy- dbają o nie również w szczególny sposób mężczyźni. Chcą, aby ich włosy były silne i bujne. Jak to osiągnąć? Oczywiście poprzez używanie dobrych kosmetyków do włosów. No właśnie… ale jakie to są dobre kosmetyki?

Dobre kosmetyki to kosmetyki naturalne

Nie od dziś wiadomo, że naturalne kosmetyki, w tym np. szampon naturalny, mają najwięcej wartości. Jednak nie wszyscy chcą ich używać. Dlaczego? Być może dlatego, że narosło w śród nich wiele mitów. Przede wszystkim kojarzone są z pokoleniem naszych babć i prababć, które chcąc dbać o siebie, musiały sobie jakoś radzić i używały naturalnych kosmetyków. Po drugie, nie wiadomo dlaczego wiele osób sądzi, że ich skuteczność jest mniejsza, niż kosmetyków „chemicznych”. Po trzecie o kosmetykach naturalnych mówi się coraz częściej jako o kosmetykach najdroższych na rynku, a przynajmniej porównywalnych cenowo z najdroższymi kosmetykami. Wszystko to sprawia, że wiele osób niechętnie po nie sięga, a nawet nie chce się nimi zainteresować. A szkoda. Kosmetyki naturalne nie muszą być bardzo drogie, a ich skuteczność niejednokrotnie znacznie przewyższa inne kosmetyki.

Kosmetyki naszych babć?

To pierwszy z zarzutów. Mówi się, że kobiety dawniej nie mogły pozwolić sobie na inne kosmetyki, niż  te naturalne, często robione samemu w domu. Do dziś w wielu starych  książkach i kalendarzach można znaleźć domowe przepisy na maseczki, kremy czy kolorowe kosmetyki. Owszem, kobiety często nie miały dostępu do innych kosmetyków, rynek ten z oczywistych względów nie był tez rozwinięty. Jednak pewne jest to, że nasze babcie i prababcie mogły cieszyć się długo zdrowym i pięknym ciałem, a w produktach, które stosowały, nie było chemii.

Ich skuteczność jest niższa?

Być może taki mit powstał dlatego, ponieważ naturalne kosmetyki działają po prostu wolniej. Nie widać natychmiastowej różnicy (chociaż w przypadku zdrowych szamponów naturalnych efekt jest natychmiastowy). Warto jednak pamiętać o tym, że po kilku użęciach kosmetyku naturalnego zauważamy trwały i piękny efekt, natomiast po kilku życiach kosmetyku z dodatkiem dużej ilości substancji chemicznych, efekt słabnie, chociaż na początku był bardzo silny.

Kosmetyki naturalne są droższe?

Oczywiście, że można znaleźć na rynku kosmetyki naturalne w bardzo wysokich cenach. Są jednak i takie, których ceny są dość przeciętne i nie różnią się od innych drogeryjnych cen kosmetyków. Przy czym zaznaczyć trzeba, że za tę samą cenę, dostajemy produkt o wiele zdrowszy, który posiada w swoim składzie większość naturalnych kosmetyków – przyjaznych i bezpiecznych dla naszego organizmu.

Z czego składają się szampony naturalne?

Szampony naturalne, jak sama nazwa wskazuje, powinny mieć w swoim składzie przeważająca ilość substancji naturalnych. Najlepsze kosmetyki naturalne mają blisko 10% naturalnych składników w składzie (przykładem są np. szampony naturalne firmy Yope). Szampony takie zawierają bardzo łagodne i ekologiczne substancje, które z jednej strony są bardzo bezpieczne dla skóry i nie naruszają jej biologicznej równowagi, z drugiej natomiast skutecznie oczyszczają włosy. Dobre szampony naturalne wzbogacone są w składniki aktywne, które są dopasowane do konkretnego rodzaju włosów. Dzięki temu można dobrać najlepszy dla siebie kosmetyk, a dobrze dobrany szampon to gwarancja tego, że włosy będą się dobrze układać i dobrze wyglądać.

Dobre szampany naturalne maja również bardzo przyjemny i zróżnicowany zapach. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno osoby, które lubią zapachy orientalne, jak i te, które przepadają za nutami owocowymi. Dużym powodzeniem cieszą się także zapachy tj. mleko owsiane czy soczysta świeża trawa. Czy warto kupować naturalne kosmetyki? Oczywiście, że tak! Ograniczenie chemii i szkodliwych substancji na pewno pozytywnie wpłynie nie tylko na włosy, ale również na cały Twój organizm!