Optymalizacja kosztów to jeden z najważniejszych celów, jakie na co dzień przyświecają przedsiębiorców. Szukamy oszczędności wszędzie, bardzo często nie tam, gdzie powinniśmy – np. w marketingu. A to często bardzo zły pomysł, o czym świadczy samodzielne pozycjonowanie w Krakowie – nieskuteczne i będące sporym ryzykiem dla firmowych stron internetowych. Sprawdźmy zatem, z czego to wynika i dlaczego warto postawić na profesjonalną agencję SEO!

Dlaczego nie warto pozycjonować samodzielnie?

Po pierwsze – Jest to nieskuteczne

Pierwszym powodem, dla którego samodzielne pozycjonowanie Kraków to zły pomysł, jest oczywiście brak satysfakcjonujących wyników, a więc niskie pozycje strony w rankingu firm Google. Bez odpowiednich umiejętności oraz wiedzy nie ma możliwości skutecznego promowania strony – będziesz czekać na efekty w nieskończoność, a na końcu i tak będziesz musiał skorzystać z usług agencji SEO.

Po drugie – narazisz się na kary od Google

Jak mówi znane powiedzenie „nieznajomość prawa szkodzi” i zasadę tę można również odnieść do nieznajomości zasad SEO oraz wymogów Google. Nie posiadając odpowiedniej wiedzy, możesz narazić się na to, że Twoja strona otrzyma karę i nie będziesz w stanie wypozycjonować jej nawet z pomocą specjalistów. Kary takie otrzymuje się za spamowanie słowami kluczowymi, niskiej jakości teksty czy kupowanie linków – niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku i warto mieć tego świadomość.

Po trzecie – Niepotrzebnie stracisz czas

Co jednak, jeżeli zechcesz zgłębić wiedzę na temat SEO i zdobyć umiejętności niezbędne do pozycjonowania? Stracisz ogromną ilość czasu na szkolenia, czytanie czy pozyskiwanie odpowiedzi na pytania. W tym czasie Twoja strona wciąż będzie gdzieś w otchłaniach Google, a więc nie zobaczą jej potencjalni klienci. A jak wiadomo czas to pieniądz – lepiej go nie tracić.

Czym zajmą się specjaliści SEO?

Jeżeli więc chcesz zadbać o skuteczne pozycjonowanie w Krakowie czy jakimkolwiek innym mieście, postaw na agencję SEO – jej pracownicy doskonale znają wszelkie zasady, jakimi rządzi się pozycjonowanie, wiedzą jakich błędów nie popełniać i których narzędzi użyć, aby Twoja strona zajęła wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Jakie prace wykonają specjaliści?

  • Audyty strony, dzięki którym dowiedzą się co naprawić i jak poprowadzić strategię SEO, aby przyniosła ona jak najwięcej korzyści.
  • Optymalizacja strony, dzięki czemu zostanie ona przystosowana do działań SEO i co pozwoli jej urosnąć w oczach Google.
  • Wybór odpowiednich słów kluczowych, które są niezbędne w pozycjonowaniu stron WWW.
  • Link building (linkowanie), bez którego niemożliwe będzie zbudowanie popularności oraz autorytetu strony internetowej.
  • Content, a więc treści, niezbędne do zaspokojenia oczekiwań – zarówno robotów Google, jak również użytkowników Internetu.

Oczywiście to tylko część działań, jakich podejmą się specjaliści SEO – otrzymasz od nich również cykliczne raporty, w których znajdziesz aktualne wyniki oraz efekty pozycjonowania w Krakowie. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować sytuację i regularnie sprawdzać, czy pozycjonowanie stron to rzeczywiście rozwiązanie, które pozwoli Ci osiągnąć upragniony sukces biznesowy.