Systemy sygnalizacji pożaru to rozwiązania niezbędne w firmach, instytucjach, obiektach użyteczności publicznej czy też budynkach przemysłowych. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom masz możliwość szybkiego zaalarmowania straży pożarnej o rozprzestrzeniającym się ogniu i tym samym uniknięcie niebezpieczeństwa, a także potencjalnych szkód, jakie mógłby wyrządzić ogień. Jednym z najlepszych systemów tego typu, w który zdecydowanie warto zainwestować jest VESDA – oto najważniejsze korzyści, jakie da Ci to nowoczesne rozwiązanie!

VESDA znaczy nowoczesność

VESDA to przede wszystkim rozwiązanie oparte na najnowocześniejszych technologiach – jest systemem zasysającym, który sprawdzi się w każdym budynku i da Ci liczne korzyści, dzięki którym zapewnisz sobie oraz innym użytkownikom obiektu pełne bezpieczeństwo. Oto najważniejsze zalety tego systemu!

  • Błyskawiczne wykrywanie dymu

System sygnalizacji pożaru powinien przede wszystkim być skuteczny w wykrywaniu zagrożenia, a żeby było to możliwe, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej technologii. W przypadku VESDA mówimy tutaj o technologii zasysania powietrza, dzięki czemu możliwe jest wykrycie, czy nie znajduje się w nim również dym – w ten sposób system może natychmiast zaalarmować odpowiednie służby. Jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne, które cały czas kontroluje przepływ powietrza, dzięki czemu możesz mieć pewność, że zadziała w przypadku pojawienia się zagrożenia.

  • Natychmiastowe powiadomienie straży pożarnej

Kolejną ważną korzyścią, jaką dają systemy sygnalizacji pożaru jest automatyczne, natychmiastowe zaalarmowanie straży pożarnej, która będzie mogła na czas przybyć do miejsca zdarzenia i rozpocząć działania. Co więcej – te najnowocześniejsze systemy można również połączyć z systemami gaśniczymi, które natychmiast rozpoczną działanie mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia. Dzięki temu jesteś w pełni bezpieczny i nie musisz obawiać się problemów, związanych z rozprzestrzenianiem się płomieni.

  • Praca w każdych warunkach

VESDA to jeden z nielicznych systemów sygnalizacji, które działają w każdych warunkach i niezależnie od miejsca. I choć opiera się on na wychwytywaniu przepływów powietrza, jest w stanie działać również w tych pomieszczeniach, w których nie ma jakiegokolwiek ruchu powietrza! To czyni go niezwykle skutecznym i bardzo popularnym – zarówno wśród właścicieli firm, jak również zarządców różnego rodzaju obiektów.

  • Bezawaryjność

Dzięki wybraniu odpowiedniego serwisu PPOŻ, który zapewni Ci kompleksowe projektowanie oraz instalację systemu sygnalizacji pożaru, masz pewność tego, że będzie on działał w stu procentach skutecznie i bezawaryjnie – w każdym miejscu w budynku. Nie inaczej jest z systemem VESDA, który dodatkowo oparty jest na nowoczesnych technologiach, dzięki czemu jest bezawaryjny i całkowicie niezawodny.

  • W pełni automatyczne działanie

Wystarczy zainstalować system, by ten działał skutecznie – nie musisz nic przełączać, uruchamiać czy reagować. System sam wykrywa niebezpieczeństwo i sam przesyła sygnał do odpowiednich służb. Niezbędna okaże się tylko regularna konserwacja, która przeprowadzana jest przez specjalistów. Wszystkie te korzyści powodują, że VESDA to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i w które zdecydowanie warto zainwestować.