Wszywka – sposób na walkę z alkoholizmem dla zdecydowanych

Osoby cierpiące z powodu alkoholizmu, mogą borykać się z tym problemem przez wiele lat. Podczas tego okresu mogą brać udział w najróżniejszych terapiach, które dla jednych są bardzo skuteczne, a innym niestety nie przynoszą żadnych korzyści. Jednak, nigdy nie wolno się poddawać. Dla osób zdecydowanych na walkę z alkoholizmem i zdeterminowanych, rozwiązaniem jest wszywka. Wszywka alkoholowa pomaga wielu osobom uzależnionym, które zawiodły się na innych rozwiązaniach i terapiach.

Wszywka alkoholowa to rozwiązanie dla osób zdecydowanych wygrać swoją wojnę z alkoholizmem. Wypicie alkoholu po zabiegu może spowodować nieodwracalne szkody w organizmie, łącznie z paraliżem ciała, zapaleniem narządów wewnętrznych, a nawet śmiercią. Dlatego, na zabieg powinny decydować się wyłącznie osoby w pełni zdecydowane.

Jak wygląda zbieg?

Wszycie esperalu, chociaż traktowane jest jak zabieg chirurgiczny, nie wymaga hospitalizacji na dłużej, niż na czas zabiegu. Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent jest w pełni świadomy tego co się z nim dzieje. Zaraz po zabiegu, a zatem zaszyciu niewielkiej rany, pacjent może opuścić placówkę, aby poświęcić się normalnej, codziennej pracy. Wszywka nie jest widoczna, a blizna bardzo mała i nie rzuca się w oczy. Substancja działa przez kilka – kilkanaście miesięcy. W tym czasie należy całkowicie odstawić alkohol.

Czego unikać po wszyciu esperalu?  

Po wszyciu esperalu należy unikać alkoholu w każdej postaci. Nie chodzi tylko o to, aby powstrzymać się od ciągu alkoholowego, od spożycia kieliszka alkoholu czy wypicia piwa. Chodzi o wiele więcej – nie można chociażby zjeść czekoladki z zawartością alkoholu, nie można również stosować leków na bazie alkoholu, a także stosować preparatów kosmetycznych z alkoholem. każda dawka może bardzo zaszkodzić!

Problem na całe życie

Alkoholizm jest niestety problemem, z którym trzeba zmagać się całe życie. nawet, jeżeli wszywka alkoholowa pomoże i przez kilka lub kilkanaście miesięcy nie będziesz pił, to jednak uzależnienie pozostanie. Dlatego, wiele osób i wielu specjalistów zaleca, aby oprócz decyzji o wszywce, podjąć również decyzję o terapii, która pomoże uporać się z problemami wewnętrznymi. Dzięki temu, znacznie zwiększy się prawdopodobieństwo nie powrócenia do nałogu alkoholowego. I chociaż alkoholikiem zostaniesz już na zawsze, to możesz cieszyć się trzeźwością w swoim życiu i walczyć o zbudowanie na nowo tego, co alkohol zniszczył w Twoim życiu.