Zalety i wady słuchawek z serii Jabra evolve

Jeśli myślisz o zakupie słuchawek, z pewnością zastanawiasz się jakie wybrać. Na jaki model się zdecydować? Czy lepsze będą słuchawki Bluetooth, czy może zwykłe słuchawki bezprzewodowe? Czy wybrać mniejsze słuchawki douszne, czy też te większe nauszne? Trzeba sobie odpowiedzieć na naprawdę wiele pytań, zanim dobierzemy odpowiednie słuchawki. I prawdą jest, że tak czy inaczej, każdy z modeli ma swoje plusy i minusy, które trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. W tym artykule skupimy się na zaletach i wadach zestawów słuchawkowych z serii Jabra evolve, jednej z marek, zyskujących ostatnio na popularności.

Seria ta oferuje nam zarówno słuchawki przewodowe (między innymi modele Jabra Evolve 20, 30, czy 40), jak i bezprzewodowe (na przykład modele 65t, czy 65e). Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth będą przydatne szczególnie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i uprawiają różnego rodzaju sporty. Dla nich ważne jest, aby przewód słuchawek nie oplatał się gdzieś wokół ciała, utrudniając wykonywanie ćwiczeń. Minusem jest zazwyczaj wyższa cena, przy dobrej jakości słuchawek. Z kolei słuchawki przewodowe sprawdzą się doskonale przy pracy za biurkiem, gdzie nie musimy się przemieszczać, więc przewód słuchawkowy nie będzie nam w niczym przeszkadzał. Jeśli chodzi o słuchawki przewodowe, jeszcze niedawno zapewniały one lepszą jakość dźwięku, jednak obecnie, dzięki użyciu odpowiednich technologii, różnica ta jest już raczej niezauważalna. Mogą jedynie przeszkadzać przy przemieszczaniu się po biurze, jeśli jest to potrzebne. Podobnie sprawa się ma jeśli słuchamy muzyki z wykorzystaniem słuchawek, a nie chcemy w tym czasie siedzieć przy komputerze, czy nosić ze sobą telefonu, tylko zająć się czymś innym. Jeśli więc prowadzimy raczej aktywny tryb życia, w naszym przypadku lepiej sprawdzą się bezprzewodowe zestawy słuchawkowe.

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest wybór pomiędzy słuchawkami nausznymi i dousznymi. Te pierwsze (modele Jabra Evolve 20, 30, 40, 80) zajmują zdecydowanie więcej miejsca, co jest ich minusem, lecz z drugiej strony na plus możemy dodać, że zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku. Rozchodzi się on równomiernie, a przy okazji słuchawki wygłuszają niechciane odgłosy ze świata zewnętrznego. Słuchawki douszne natomiast (modele Jabra evolve z serii 65) charakteryzują się tym, że zajmują naprawdę mało miejsca, więc będą idealne na podróż, czy do uprawiania sportu. Minusem jest nieco gorsza jakość dźwięku, który nie rozchodzi się już tak równomiernie, jednak jak wspomnieliśmy wyżej, tak jak w przypadku słuchawek przewodowych i bezprzewodowych, aktualnie różnica ta nie jest już tak duża, więc zwykłemu użytkownikowi mogą wystarczyć słuchawki douszne.

Widzimy więc, że każdy z modeli Jabra evolve, jak i każdej innej marki, ma swoje plusy i minusy. Aby wybrać dobre słuchawki dla siebie, należy przemyśleć to kiedy i gdzie będziemy ich używać, czy chcemy zabierać je ze sobą w podróż, czy do pracy, jak dużo miejsca będą zajmować w naszej torbie, i tak dalej. Spokojne przemyślenie wszystkich tych kwestii, pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru.